post

KKS bez zwycięstwa nad Metrem. Przegrywamy drugi mecz rundy play-off

Siatkarze Enei KKS-u przegrali drugie spotkanie z zespołem KS Metro Warszawa w ramach rozgrywek rundy play-off 2. ligi. W sobotę, 7 kwietnia, kozieniczanie ponownie musieli uznać wyższość rywali. Była to w sumie czwarta wygrana Metra w tym sezonie, chociaż tym razem nie było tie-breaka.

Trudno jednak powiedzieć, że kozieniczanie zostali pożarci w stolicy. Mecz zaczęli od wygranego seta, a w kolejnych partiach mieli naprawdę świetne momenty. W trzecim secie prowadzili czterema punktami, a w czwartym nawet pięcioma. Niestety, ale tego prowadzenia podopieczni Marka Grzelczaka nie potrafili dziś utrzymać. KKS próbował różnych wariantów taktycznych, mieliśmy sporo zmian, ale to Metro pokazało większą konsekwencję na parkiecie i zrobiło kolejny duży krok w kierunku gry w turnieju półfinałowym o awans do 1. ligi.

Przypominamy, że do awansu do turnieju potrzeba trzech zwycięstw w play-offach, dlatego dla KKS-u jeszcze nie wszystko stracone. Zwłaszcza, że teraz rywalizacja przeniesie się do naszego miasta. W sobotę, 13 kwietnia, o godz. 18.00 podejmiemy Metro w hali KCRiS przy ul. Głowaczowskiej. Jeśli ekipie Marka Grzelczaka i Michała Kality uda się w końcu przełamać, to czwarte spotkanie zostanie rozegrane w Kozienicach dzień później, w niedzielę, o godz. 16.00. Najpierw jednak trzeba skupić całą uwagę na najbliższym meczu, by pozostać w grze. Już dziś zapraszamy na trybuny!

Energii naszym siatkarzom dodają Enea i Gmina Kozienice.

KS Metro Warszawa – Enea KKS Kozienice 3:1 (21:25, 25:16, 25:23, 25:18)
KKS:
Ranecki, Baranowski, D. Ostrowski, Kałasz, Trąbka, Sokołowski, Głogowski (libero) oraz M. Koryciński, A. Ostrowski, Kiernoz, Jeziorowski, Bartnik