post

Pozostać w grze. W sobotę musimy wygrać

Od tego spotkania zależą dalsze losy kozieniczan w sezonie 2023/24. W sobotę, 13 kwietnia, w hali przy ul. Głowaczowskiej zostanie rozegrany trzeci mecz rundy play-off pomiędzy Eneą KKS-em Kozienice a Metrem Warszawa. Jeśli podopieczni Marka Grzelczaka i Michała Kality chcą zostać w grze o awans, to nie mogą pozwolić sobie na kolejną przegraną. Pierwszy gwizdek o godz. 18.00.

Rywalizacja w rundzie play-off toczona jest do trzech zwycięstw. Dwa pierwsze mecze rozegrane zostały 6 i 7 kwietnia w Warszawie. Rywalizacja była zacięta, ale to stołeczny zespół wygrał obydwa spotkania, kolejno 3:2 i 3:1. Margines błędu w przypadku kozieniczan został już maksymalnie wykorzystany, a dalszą grę umożliwią tylko zwycięstwa.

Liczby i statystyki stoją ewidentnie po stronie Metra. W tym sezonie wygrali wszystkie cztery mecze z KKS-em, ale trzy z nich dopiero po tie-breaku. W sobotę naszymi atutami z pewnością będą własna hala oraz wspaniali kozieniccy kibice, których tradycyjnie gorąco zapraszamy. Jeśli KKS-owi uda się przełamać serię rywali, to następny mecz zaplanowano na niedzielę, 14 kwietnia, na godz. 16.00 (w Kozienicach). Ewentualne piąte spotkanie będzie rozegrane w środę, 17 kwietnia, w Warszawie.

Stawką jest awans do turnieju półfinałowego o awans do 1. ligi. W półfinałach, zaplanowanych na 26-28 kwietnia, zmierzy się w sumie osiem najlepszych ekip z całego kraju. Wielki finał z udziałem czterech zespołów zostanie rozegrany w dniach 10-12 maja. Na wygranych czekają dwa miejsca w TAURON 1. Lidze.

Najpierw jednak trzeba wygrać najbliższy mecz, bo w przypadku porażki KKS zakończy rozgrywki w tym sezonie. Widzimy się wszyscy w hali przy ul. Głowaczowskiej. Pierwszy gwizdek o godz. 18.00. Bądźcie z nami! Tradycyjnie wstęp wolny.

Energii naszym siatkarzom dodają Enea i Gmina Kozienice.